Як відкрити кафе у 2024

Орієнтовний час читання 1 хв читання

Попри складну ситуацію в Україні бізнес продовжує розвиватися. Якщо ви давно мріяли про власну справу, на часі якраз здійснити свою мрію. Сьогодні розповідаємо, як відкрити кафе з нуля та що для цього потрібно.

Що потрібно щоб відкрити кафе

Головне — це велике бажання та навички управління персоналом. Всьому іншому можна навчитися. Якщо вибрати правильне розташування, знайте кошти, створити вірну концепцію — успіх гарантовано. Давайте більш детально розглянемо, що потрібно для відкриття закладу харчування.

Які документи знадобляться для відкриття?

Перше, з чим стикається підприємець після того, як вибрав місце для ресторану — це збір документів. У випадку, коли в приміщенні до цього вже був заклад харчування, все простіше, тому що все правильно організовано: кухня, зал, санвузли. Залишиться зайнятися отриманням дозволів у відомствах, а також розв’язати такі питання як:

 • переукладання договору;
 • звернення до органів, щоб затвердити своє бажання відкриття закладу громадського харчування;
 • вибір форми оподаткування;
 • подача заяви до податкової.

Якщо мова йде про приміщення, яке раніше використовувалось за іншим призначенням, тоді знадобляться послуги компанії, яка допоможе реконструювати його та ввести в експлуатацію. Також вона затверджує технічний план.

Бізнес-план та концепція кафе

Коли питання щодо документації вирішене, важливо приступити до складання бізнес-плану, незалежно від того, чи плануєте ви вкладати власні кошти чи залучати інвестора. Під час складання плану обов’язково проведіть оцінку таких аспектів::

 • обсяг стартових вкладень;
 • рівень рентабельності;
 • прогнозований розмір виторгу;
 • приблизні строки окупності.

Головною метою створення бізнес-плану є опис ідеї та концепції. В нього входять план розвитку, аналітичні заходи, плани стосовно реклами, розрахункові суми, скільки коштує відкрити кафе. Виявляється, що відкрити кафе з нуля у 2024 році — це не так складно як здається, а ще дуже перспективно.

Пам’ятайте, що відкриття закладу громадського харчування повинно починатися з розробки цікавої концепції. Обов’язково потрібно виділятися серед конкурентів завдяки своїй унікальній фішці. Люди повинні мати бажання повертатися до вас знову і знову, а цьому сприяє приємна атмосфера, затишок та спокійний дизайн.

Оренда приміщення під кафе

Всі кажуть про занадто великі ціни на приміщення під комерційну нерухомість. Тому варто обрати оренду, а не купівлю. У випадку невдало вибраного місця для розміщення закладу ви завжди зможете переїхати в інший район. Перше, на що потрібно звертати увагу під час пошуку приміщення для оренди — це рівень прохідності. Цей пункт обов’язково має бути присутній в бізнес-плані.

Врахуйте наступні фактори при виборі приміщення:

 • Кафе у торгових центрах відкривати ризиково — легко розчинитися серед однотипних закладів громадського харчування, важко виділитися.
 • На яку аудиторію варто розраховувати — якщо мова йде про спальний район, краще віддати перевагу кафе економкласу.
 • Близькість розташування до споживачів — зручним місцем вважаються парки, сквери, зони відпочинку.

Не варто нехтувати уважним читанням договору з орендодавцем. Пропишіть пункт, де буде вказано, що ціна оренди не змінюється протягом всього терміну дії договору.

Обладнання для кафе

Сума, яку доведеться витратити на обладнання, залежить від багатьох факторів, таких як: розміри приміщення, запланована мета, обрана концепція. Розглянемо, що потрібно щоб відкрити кафе? До найрозповсюдженіших видів обладнання належать:

 • морозильні камери;
 • електричний інвентар;
 • духові шафи з плитами;
 • лінія роздачі;
 • стелажі;
 • кавомашини;
 • обробні столи;
 • посудомийні машини;
 • холодильники.

Якщо хочете хоча б приблизно розуміти, скільки грошей вам знадобиться для закупівлі обладнання для кафе у 2024 році, підрахуйте всю суму інвестицій. На обладнання піде приблизно 20-30% від загальних коштів. Щоб зекономити, можете пошукати б/у варіанти, звертайте увагу на акції та знижки в магазинах.

Постачальники для кафе

Щоб потік клієнтів був безупинним, мало розмістити ресторан в гарному місці й зробити унікальний інтер’єр — потрібно вразити відвідувачів смачними стравами. А їх можна приготувати лише зі свіжих та якісних продуктів. Тому продумайте, де ви їх будете купувати, знайдіть відповідальних постачальників. Не варто економити на продуктах — краще переплатити, щоб мати у своєму розпорядженні потім найсмачніші страви. Натуральні овочі та фрукти зроблять їх неповторними.

Дуже добре, якщо вам вдасться вийти на прямих постачальників крафтових продуктів — це підвищить інтерес до вашого кафе. Не кваптеся з вибором постачальників продуктів, перевірте запропоновані вам ціни, умови співпраці, порівняйте прайси конкурентів. Не бійтеся торгуватися, щоб знизити собівартість.

Маркетингова кампанія кафе

На маркетингову компанію впливає цільова аудиторія. Дізнайтеся, які потреби у ваших потенційних клієнтів. Всі сучасні кафе мають свій власний сайт, де виставляють нові пропозиції, публікують акції до свят. Також беруть до уваги концепцію закладу. Подумайте, перш ніж як відкрити кафе, в чому ваша унікальність та особливість? Вигадайте щось авторське, що вразить відвідувачів. Потрібно розробити надзвичайний дизайн приміщення та логотип закладу.

Скільки коштує відкрити кафе з нуля?

Перш ніж сформувати відповідь на це питання, спочатку слід визначитися з форматом. Мова йде про продаж вуличної їжі, фастфуду, відкриття кафе з системою самообслуговування або дитячий заклад? Саме від формату залежить кількість коштів, які потрібно буде вкласти в бізнес.

До разових інвестицій відносяться розходи на таке обладнання:

 • посуд;
 • меблі;
 • ремонт приміщення;
 • вивіска.

Також треба внести у кошторис постійні витрати: зарплату персоналу, роялті за використання музикальних композицій, страхові внески, податки, закупівлю продуктів для приготування страв, комунальні послуги.

Мельник Іван

Мельник Іван - відданий член нашої команди, відповідальний за технічну сторону функціонування нашого сайту. Завдяки його експертності та технічним знанням, ми можемо забезпечувати стабільну та зручну роботу нашого ресурсу для всіх користувачів. Мельник Іван надає надійну технічну підтримку і впевнено керує всіма аспектами розвитку та підтримки нашого сайту.

Вам також може сподобатися

Більше від автора